Yurt dışına para gönderme, günümüzde kimi zaman iş ile ilgili para transferleri, kimi zaman ise kişisel ödemeler için sıklıkla başvurulan bir finansal işlem. Önceki zamanlarda, para ile ilgili diğer pek çok işlem gibi bankalar aracılığı ile yapılması gereken yurt dışı para transfer işlemleri, günümüzde dijital bankacılığın ve web/mobil uygulamalarının git gide daha gelişmiş ve yaygın hale gelmesi ile birlikte artık hemen herkesin diledikleri zaman, diledikleri yerden basitçe halledebildikleri bir işlem haline geldi. Yani, insanların artık yurt dışında ikamet eden iş ortaklarına, arkadaşlarına ve aile üyelerine acil durumlarda gerekli olduğunda ya da düzenli olarak para transferi yapması, daha önce hiç olmadığı kadar kolay bir hal aldı.

Yurt Dışına Nasıl Para Gönderilir?

Dijitalleşmenin getirdiği yukarıda da bahsettiğimiz kolaylık, tabii ki diğer hemen her konuda olduğu gibi yurt dışı para transferinde de kullanıcıların önüne tercih edebilecekleri pek çok seçeneği getirdi: Bankaların mobil uygulamaları, para transfer şirketleri, e-cüzdanlar, ön ödemeli kartlar ve daha fazlası… Başka bir deyişle, “Yurt dışına na sıl para transferi yapılır?” sorusunun artık kullanıcıların tercih yapabileceği birden fazla cevabı bulunuyor.

Peki farklı seçenekler arasından tercih yapılırken göz önüne alınması gerekenler neler?

Yurt dışına para göndermek isteyenler, tercihlerini yapmadan önce birden fazla faktörü göz önüne almalıdırlar. Örneğin, bir platform üzerinden yurt dışı para transferi yapılmak isteniyorsa, öncelikle aşağıdaki soruları sormak iyi bir başlangıç olacaktır:

Ne kadar güvenli?
Transfer işleminin gerçekleşmesi ne kadar zaman alıyor?
Transfer ücreti nedir?
Kullanılan sistem ne kadar şeffaf?
Kullanımı kolay mı?


PeP ile Yurt Dışı Para Transferi Çok Daha Hesaplı ve Pratik!

Paranızı ve tüm finansal işlemlerinizi kolay yönetilebilen tek bir hesapta toplayan PeP uygulaması sayesinde, yurt dışına para transferi işlemlerinizi oldukça hesaplı, kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkün. PeP uygulamasını, aynı zamanda yurt dışından ödeme almak için de tercih edebilirsiniz.

iOS ve Android için ücretsiz olarak indirebileceğiniz; fatura ödeme, para transferi, ödeme alma gibi pek çok finansal işleminizi kolayca PeP uygulaması ile gerçekleştirebilirsiniz.