6493 sayılı kanun ile lisansını almış Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası denetiminde olan bir elektronik para şirketidir.
PeP, üyelerine Visa ve TROY kartı, yurt içi / yurt dışı para transferi, TL ve yabancı döviz hesapları, fatura ödeme hizmetleri sunan finansal servisler sağlamaktadır.
PeP tüm hizmetleri gelişen teknolojileri de kullanarak tamamen mobil uygulama ve internet ortamında hizmet vermektedir. Vermiş olduğu kart hizmetleri sayesinde tüm banka ATM’lerini fiziksel para yükleme / para çekme için üyelerinin hizmetine sunmaktadır.
PeP online veya PeP mobil şubede yer alan başvuru formunu doldurarak PeP üyesi olabilirsiniz. Masak tebliği gereğince elektronik para kullanıcılarından kimlik doğrulaması yapılması için başvuru sırasında TCKN, Ad, Soyad, Doğum Tarihi, Cep telefonu bilgilerinin alınması zorunludur. Bu bilgilerin doğruluğu kimlik paylaşım siteminden kontrol edilmektedir. Başvuru sırasında cep telefonu doğrulaması yapılmakta olup, cep telefonu doğrulanamayan başvurular onaylanmamaktadır.
Türkiye, Avrupa Birliği, Avustralya, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere (Birleşik Krallık), Kanada, Japonya da yaşıyorsanız ilgili ülkenin operatörüne bağlı cep telefonu numarası ile üyelik oluşturabilirsiniz.
13 yaş üzerinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişiler PeP hesabı açabilir. Çok yakında Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu kişiler de PeP hesabı açabilecektir. Hizmetimiz başladığında hemen haberdar olabilmek için destek@peple.com.tr adresimize e-posta atabilirsiniz.
Evet, 13 yaş üzerinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişiler PeP hesabı açabilir. Yurt dışında yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından üyelik işlemlerini tamamlayabilmeleri için ek yerleşim belgeleri istenebilir.
Evet. Tüzel kişiler, şahıs şirketleri PeP hesabı açabilir. Şahıs şirketleri Bireysel üyelik adımından hemen hesap açabilir. Tüzel kişiler ise www.peple.com.tr web sitemizde yer alan Hemen PeP’li ol ->Kurumsal üyelik adımında istenilen bilgileri doldurarak hesap açılış süreçlerini başlatabilir. Tüzel kişilere yönelik üyelikler evrak incelemesinden sonra asgari 3 iş günü içerisinde açılmaktadır.
PeP, Paladyum Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş., 6493 sayılı kanun kapsamında 13.07.2017 tarihinde faaliyet izni almıştır. Bu çerçevede PeP sistemlerini, kullanıcı memnuniyetini, kullanıcı bilgilerinin güvenliğini ve yetkisiz kişilerin sistemlerimize erişimlerinin engellenmesini sağlamak için en yüksek güvenlik standartlarını gözetmektedir. Düzenli olarak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ve T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından denetlenmektedir. PeP Cüzdan’ınıza aktardığınız elektronik para karşılığı tutarlar, bankalar nezdindeki koruma hesaplarında saklanmakta ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası nezdinde koruma altına alınmaktadır.
6493 sayılı kanun gereğince Elektronik Para kuruluşları vadeli hesap işlemleri yapamamaktadır.
6493 sayılı kanun gereğince Elektronik Para kuruluşları kredi verme işlemleri yapamamaktadır.
PeP üzerinde TL, USD, EUR, GBP hesapları açabilirsiniz.

Tüm bankalardan, kredi kartınızdan ve ATM’den hesabınıza para yükleyebilir / çekebilirsiniz.

Tüm banklara TL hesabınızdan veya Döviz hesaplarınızdan TL olarak EFT / Havale yapabilirsiniz.

PeP Visa kartınızla tüm dünyada en avantajlı kurlar ile fiziksel ve internet alışverişi yapabilirsiniz.

PeP Visa kartınızla yurt içinde Halkbank ATM’lerinde yurt dışında ise tüm ATM’lerden ücretsiz* nakit çekim imkanına sahip olabilirsiniz.

Her alışverişten sonra numarası değişen tek kullanımlık PeP Visa sanal kartınız ile internette maksimum güven ve huzur ile alışveriş yapabilirsiniz.

Hesap hareketlerinizde maksimum kontrole sahip olursunuz. Kart işlemleriniz anlık bildirimlerle size ulaşır, belirlediğiniz limitlerin dışında harcama yapılamaz, yurt içi / yurt dışı tüm işlemlere yönelik güvenlik ayarlarını siz belirleyebilirsiniz.

PeP hesaplarınızla 7/24 yurt dışındaki banka hesaplarına para gönderebilir/ alabilirsiniz.

Diğer PeP hesapları ile 7/24 TL, USD, EUR, GBP para gönderebilir/ alabilirsiniz.

Para iste özelliği ile cep telefonu numarasını girerek karşı tarafın PeP hesabı olmasa bile ödeme alabilirsiniz.

Uygun fiyatlarla Seyahat sigortası, Tamamlayıcı sağlık sigortası ve Trafik / kasko sigortası yaptırabilirsiniz.

Turkcell, Superonline vb. kurumlardaki faturalarınızı ödeyebilirsiniz.

PeP Kart ATM Ücretlerini www.peple.com.tr/pep-kart-atm-hizmet-ucretleri kontrol edebilirsiniz.
1.Adınıza ait banka hesaplarınızdan
2.Türkiye Bankalarındaki adınıza ait banka kartı / kredi kartlarından
3.PeP Visa kartınızı kullanarak Türkiye’deki tüm banka ATM’lerinden
PeP hesabınıza para yükleyebilirsiniz. İşlem yoğunluğuna bağlı olarak 15-20 dakika içinde paranız hesabınıza geçecektir.
PeP Hesabınıza ücretsiz para yükleyebilirsiniz. Banka hesaplarınızdan PeP hesabına yapılan yüklemelerden PeP ücret ALMAMAKTADIR.
PeP Hesabınıza Halkbank ATM'lerinden yapılan yüklemeler ÜCRETSİZDİR.
PeP Hesabınıza kart ile yapılan yüklemelerde uygulanan ücret Ücretler tablosunda belirtildiği şekilde uygulanmaktadır.
Türkiye’deki adınıza kayıtlı tüm banka hesaplarından PeP Hesabınıza TL, USD, EURO, GBP cinsinden Havale / EFT ile para gönderebilirsiniz.

1.PeP hesabınıza giriş yaptıktan sonra Para Yükleme menüsüne giriş yapın. Yüklemek istediğiniz Döviz cinsini seçin.
2.Para gönderme işleminde kullanmak istediğiniz bankayı seçin.
3.Ekranda çıkan IBAN numaraları PeP Hesabınıza para yüklemek için kullanacağınız hesap numaralarıdır.
Lütfen bankanızın uygulamasından PeP Hesabınıza para gönderirken bu IBAN’ı girerek işlem yapınız.
4.PeP hesabına para transferi yaparken banka uygulamanızın transfer ekranlarında AÇIKLAMA kısmına PeP ID’nizi yazmayı lütfen UNUTMAYIN. Aksi takdirde göndermiş olduğunuz transfer gecikmeli olarak hesabınıza geçecektir.
Önemli! PeP hesabınıza para yükleme işlemine başlamadan önce lütfen yükleme ve kullanım limitlerinizi kontrol ediniz. www.peple.com.tr/hizmet-ucretleri
PeP Kartlarınız ile ATM’den hesabınıza para yatırdığınızda paranız anında hesabınıza geçmektedir.
Havale/EFT ile para yatırdığınızda para yükleme menüsünde yer alan listede görmüş olduğunuz bankalardan 7/24 PeP hesabınıza para gönderebilirsiniz. Ortalama transfer süresi 15-20 dakikadır.Listede görmüş olduğunuz bankalar dışında bir bankadan para yükleme yapıyorsanız, lütfen DİĞER seçeneğini seçerek çıkan IBAN numarasını kullanarak ve AÇIKLAMA kısmına PeP ID’nizi girerek işlem yapınız. DİĞER bankalardan olan para yükleme işlemleriniz resmi tatiller hariç Hafta içi EFT saatleri içinde hesabınıza yansıtılmaktadır.
Evet, PeP hesabınıza para transferi yaparken AÇIKLAMA kısmına yalnızca PEP ID’inizi yazmanız yeterli olacaktır.
PeP ID, PeP‘in sizlere özel olarak tanımlamış olduğu üyeliğinize ait kimlik numaranız diyebiliriz. PeP ID‘nizi işlem menüsü ekranında, sağ üst köşede isminizin altında veya hesabım menüsünde isminiz altında bulabilirsiniz. Para yükleme menüsünde banka transfer bilgilerinde ekranın üstüne ÖNEMLİ NOT bölümünde görebilirsiniz.
Merak etmeyin, paranız her zaman güvende. Sadece paranızın hesabınıza geçmesi biraz zaman alacak. Gün içinde eksik PeP ID ile gönderilmiş transfer işlemleri ilgili ekiplerimiz tarafından incelenerek hızlıca hesabınıza aktarılmaktadır. Eğer işleminizin aciliyeti varsa ise bizlere 0850 450 50 40 numaralı Müşteri Hizmetlerimiz ve destek@peple.com.tr mail adresimizden ulaşabilirsiniz.
Türkiye bankaları tarafından çıkartılmış kendinize ait banka / kredi kartı ile PeP Türk Lirası hesabınıza 7/24 yükleme yapabilirsiniz. PeP Döviz hesaplarınıza kart ile yükleme yapılmamaktadır. İşlemlerinizi yapmadan önce lütfen yükleme ve kullanım limitlerinizi kontrol ediniz. Kart ile yüklenen bakiyeler ile yalnızca PeP Visa / PeP TROY kartlarınızla alışveriş, internet alışverişleri ve yakıt alımlarında kullanabilirsiniz. Kart ile yüklenen bakiyeler ATM’den nakit ÇEKİLEMEZ.
Üzgünüz, şuan yalnızca Türkiye bankalarından almış olduğunuz kartlarınızdan PeP Hesabınıza Türk Lirası yükleyebilirsiniz.
PeP Visa kartınız varsa Türkiye’deki tüm ATM'lerden PeP hesabınıza Türk Lirası yükleyebilirsiniz. Üstelik tüm Halkbank ATM‘lerinden hiçbir komisyon ödemeden yükleyebilirsiniz, diğer banka ATM’lerinden yüklemeler için uygulanacak ücretleri www.peple.com.tr/pep-kart-atm-hizmet-ucretleri tablosunda bulabilirsiniz.
ATM'den yalnızca Türk Lirası yükleyebilirsiniz. TL dışındaki USD, EUR, GBP yüklemeleri bankalar nezdindeki adınıza ait döviz hesaplarınızdan PeP hesabına transfer olarak yapabilirsiniz.
Para yükleme işleminiz öncesinde www.peple.com.tr/limitler sayfasında yer alan para yükleme limitlerini detaylı inceleyebilirsiniz.
PeP Visa kartınız ile yurt içinde ve yurt dışında Visa kartı kabul eden tüm bankaların ATM'leri üzerinden nakit çekim işlemi yapabilirsiniz. PeP TROY kartınız ile sadece yurt içindeki bankaların ATM’lerinden nakit çekim yapabilirsiniz. PeP hesabınıza kredi kartı üzerinden yapılan bakiye yüklemeleri nakit çekim işlemine girdiği için kart sahibi bankalar yapılan yükleme sonrasında nakit çekim işlemine izin vermemektedir. Kredi Kartı ile yüklenen bakiyeleri yalnızca PeP Kartınız ile fiziksel / internet alışverişlerinizde ve yakıt alımlarınızda kullanabilirsiniz.
PeP Visa kartınız ile yurt içinde ve yurt dışındaki ATM’lerden TL, USD, EUR, GBP hesaplarınızdan para çekebilirsiniz. Yurt içi ATM’lerinden yapılacak işlemler o an için belirlenen PeP avantajlı döviz çevrim kuru uygulanarak hesabınızdaki döviz bakiye TL’ye çevrilerek çekilebilmektedir. Yurt içi ATM’lerden yabancı para cinsinden çekim işlemi yapılmamaktadır.
Yurt dışı ATM’lerde ilgili ülkenin para cinsinden çekim yapabilirsiniz. Hesabınızda bakiyeler ilgili ülkenin para birimine o an için belirlenen PeP avantajlı döviz çevrim kuru uygulanarak hesabınızdan düşülecektir.
Yurt içi/ Yurt dışı Tüm ATM işlemlerinizde sırasıyla TL, EUR, USD, GBP hesaplarınızdaki bakiyeler kullanılarak işlem yapılmaktadır. Öncelikli olarak TL hesabınız kullanılır, eğer TL hesabınız müsait değilse sırasıyla EUR, USD, GBP hesabınızdaki bakiyeler TL'ye çevrilerek nakit çekme işlemini tamamlayabilirsiniz.
Evet yapabilirsiniz. PeP Visa ve TROY kabul eden tüm banka ATM’lerinde Para Çekme, Para Yükleme işlemi yapabilirsiniz.
Önemli! Bakiye sorgulama işlemi yalnızca Yurt içinde yer alan ATM’lerde yapılmaktadır.
PeP Visa kartları ile tüm banka ATM’lerinden para çekebilirsiniz. Halkbank ATM’lerinden ücretsiz çekim yapabilirsiniz. Diğer Banka ATM’leri için www.peple.com.tr/pep-kart-atm-hizmet-ucretleri tablosunu detaylı inceleyebilirsiniz.
Öncelikle yüklemiş olduğunuz bakiyenin kredi kartı ile yüklenmediğinden emin olunuz. Eğer hesabınıza kredi kartı ile para yüklediyseniz ilgili tutarları yalnızca alışveriş ve yakıt alımlarınızda kullanabilirsiniz. Nakit çekim ve para transferi işlemlerine izin verilmemektedir. Eğer probleminiz devam ediyorsa bize 0850 450 50 40 numaralı Müşteri Hizmetlerimiz veya destek@peple.com.tr adresimizden ulaşabilirsiniz.
PeP hesabınıza yalnızca PeP Visa kartınızı kullanarak yükleme ve çekim yapabilirsiniz.Kartınız bulunmuyorsa hemen PeP Visa Kart talebinde bulunabilir veya belirlenen limitler dahilinde adınıza ait banka hesaplarından yükleme yapabilirsiniz.
PeP hesaplarınızdaki TL, USD, EUR, GBP bakiyelerinizi Türkiye’deki bankalarda adınıza ait hesaplara TÜRK LİRASI cinsinde gönderebilirsiniz. PeP Döviz hesaplarından yapılacak işlemlerde PeP avantajlı döviz çevrim kuru uygulanarak hesabınızdaki döviz bakiye TL’ye çevrilerek banka hesabınıza transfer edilmektedir. Para gönderme işlemleriniz için www.peple.com.tr/hizmet-ucretleri tablosunda belirtildiği şekilde yurt içi banka transfer ücreti uygulanmaktadır.
Üzgünüz, Şu an yalnızca kendinize ait banka hesaplarından PeP hesabınıza 7/24 para yükleyebilirsiniz.
3. kişiden para alabilmek için ilgili kişi öncelikle kendine PeP hesabı açmalı ve sizin PeP hesabınıza kendi PeP hesabından para göndermelidir. Kişi PeP üyesi olmak istemez ise gerekli incelemeler tamamlandıktan sonra ilgili tutar para transferinde kullanmış olduğunuz banka hesabına iade edilecektir. Unutmayınız ki, bu süreç manuel olacak olup 5 iş günü içinde ilgili banka hesabına iade edilmektedir.
Eğer başkasına ait bir PeP hesabına para yolladıysanız, işlemlerinizde gecikmeler olabilecektir. Öncelikli olarak eğer PeP hesabınız varsa göndermiş olduğunuz bakiye kendi PeP hesabınıza geçecektir. Siz kendi hesabınıza girerek gönderi yapmak istediğiniz kişinin PeP hesabına Para Transferi -> PeP hesabına transfer menüsünden gönderim yapabilirsiniz. Eğer PeP hesabınız yoksa gerekli incelemeler tamamlandıktan sonra ilgili tutar para transferinde kullanmış olduğunuz banka hesabına iade edilecektir. Unutmayınız ki, bu süreç manuel olacak olup 5 iş günü içinde ilgili banka hesabına iade edilmektedir.
Paranızın iade edileceği durumlar;
1.PeP hesap sahibi ile banka hesap sahibinin farklı olması
2.Parayı gönderen kişinin PeP üyesi olmaması
3.ATM’den kartsız yükleme yapılması
4.Belirtilen işlem limitlerinin üzerinde yükleme yapılması
PeP hesabınızdaki TL, USD, GBP, EUR bakiyelerinizi diğer PeP hesabı olan kişilere 7/24 para gönderebilirsiniz. Bunun için ana menüden Para Transferi ->PeP Hesaplarına para transferi seçeneğini seçerek, göndereceğiniz kişinin PeP ID’sini girerek veya PeP hesabına kayıtlı cep telefonu numarasını girerek para gönderebilirsiniz.
PeP hesabınızdaki TL, USD, GBP, EUR bakiyelerinizi bankalardaki kendi ait hesaplarınıza Türk Lirası cinsinden para gönderebilirsiniz. Bunun için ana menüden Para Transferi ->Banka Hesaplarına para transferi seçeneğini seçerek adınıza kayıtlı bankanızdaki TL IBAN bilgilerinizi girerek para transferi yapabilirsiniz.
PeP Döviz hesaplarından yapılacak işlemlerde ise PeP avantajlı döviz çevrim kuru uygulanarak hesabınızdaki döviz bakiye TL’ye çevrilerek banka hesabınıza transfer edilmektedir. Transfer işleminde banka hesap bilgileri alanına Türk Lirası banka IBAN bilgilerini doğru girdiğinizden emin olunuz.
Evet, adınıza kayıtlı yurt içi tüm banka hesaplarına para gönderebilirsiniz.
Hafta içi EFT saatleri 9:00 – 16:30 saatleri arasında yaptığınız işlemler ortalama 2 saat içinde banka hesabınıza geçmektedir. Resmi, diğer tatil günleri ve EFT saatleri dışında yaptığınız işlemler ilk iş günü banka hesabınıza geçmektedir.
PeP hesaplarından şu an yalnızca kendinize ait banka hesaplarına 7/24 para gönderebilirsiniz.
3. kişiye para gönderebilmek için ilgili kişi öncelikle kendine PeP hesabı açmalı ve siz PeP hesabınızdan ilgili kişinin PeP hesabına 7/24 para gönderebilirsiniz. Daha sonra ilgili kişi kendi PeP hesabından yine kendisine ait banka hesabına para gönderebilecektir.
Banka hesaplarına transfer işlemleri resmi tatiller hariç hafta içi 9:00 -16:30 arasındaki yapılmaktadır. PeP üyeliğiniz altında 1’den fazla cüzdan hesabınız var ise eğer; işlem için yeterli bakiyesi bulunan PeP hesabınızın işlem anında seçili olduğundan emin olunuz. İşlem anında seçili PeP hesabınızı değiştirmek için ekranın üstündeki sağ / sol tuşlarını kullanabilirsiniz.

Banka hesaplarınıza 7/24 transfer işlemi gerçekleştirmek isterseniz Garanti Bankası, Akbank ve Finansbank hesaplarınızı kullanabilirsiniz.

IBAN bilgilerinizi doğru girdiğinizi tekrar kontrol ediniz. Bankalardaki TL hesaplarınıza ait IBAN bilgisi girdiğinizi kontrol ediniz. Girmiş olduğunuz IBAN bilgilerinin kendi adınıza ait bir hesaba ait olduğunu kontrol ediniz. Kendi adınıza ait olmayan banka hesaplarına gönderim yapılamamaktadır.

İlgili işlem için geçerli olan işlem limitlerini www.peple.com.tr/limitler tablosunda detaylı inceleyebilirsiniz.Eğer probleminiz devam ediyorsa bize 0850 450 50 40 numaralı Müşteri Hizmetlerimiz veya destek@peple.com.tr adresimizden ulaşabilirsiniz.
İlgili işlem için geçerli olan işlem limitlerini Limitler tablosunda www.peple.com.tr/limitler detaylı inceleyebilirsiniz.
PeP hesaplarınızı kullanarak dilediğiniz her an dünyanın dört bir yanındaki bankalara para transferi yapabilir veya yurt dışından ödeme alabilirsiniz.
İngiltere (Birleşik Krallık), Avrupa Birliği – (Almanya, Andorra, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, Yunanistan) ülkelerindeki banka hesaplarına para transferi yapabilir veya ödeme alabilirsiniz.
Yurt dışına para transferi yapmak ve yurt dışından para almak için kullanılacak olan adınıza ait IBAN’dır. Ana menüdeki Hesabım -> Yurt Dışı IBAN oluşturma menüsünden bilgilerinizi doldurarak adınıza ait yurt dışı IBAN bilgilerinizi oluşturmalısınız.
İngiltere (Birleşik Krallık) bankalarından PeP hesabınıza para transferinde kullanılacak olan hesap bilgileridir. İngiltere bankalarından PeP hesabınıza GBP para transferi gönderecek kişilere UK Hesap bilgilerinizi paylaşmanız gerekmektedir.
Avrupa Birliği ülkelerindeki bankalardan PeP hesabınıza EUR / GBP para transferi isteyen kişilere bu IBAN ve BIC bilgisini paylaşmanız gerekmektedir.
UK Hesap bilgileri sadece İngiltere (Birleşik Krallık) bankalarından yapılan GBP transferlerde kullanılmaktadır. EUR / GBP hesap bilgileri ise diğer Avrupa Birliği ülkeleri bankalarından yapılacak işlemlerde kullanılacaktır.
Öncelikle PeP İnternet şubesi veya mobil uygulamasına giriş yaparak ana menüde yer alan Hesabım -> Yurt Dışı IBAN oluşturma menüsünden bilgilerinizi doldurarak adınıza ait yurt dışı IBAN bilgilerinizi oluşturmalısınız.
Limitler tablosunda belirtilen tutarlar dahilinde ilk transfer işlemlerinizi (para gönderme / para alma) hemen yapabilirsiniz.
Limitlerinizi arttırmak ve işlemlerinize devam etmek için PeP Visa karta ücretsiz olarak başvurabilirsiniz. PeP Visa kart ortalama 7 iş gününde belirttiğiniz adresinize teslim edilmektedir. PeP Visa kartınızı teslim aldıktan sonra yüksek limitler ile yurt dışı para transferi işlemlerinize devam edebilirsiniz.
Yurt dışı IBAN oluşturmuş PeP üyeleri PeP İnternet veya Mobil şubesine giriş yaparak Para Gönder -> Yurtdışına Para Gönder menüsü üzerinden transfer işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle gönderim yapılacak ülke seçildikten alıcının isim soyad ve hesap bilgilerini girerek transfer işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
Gelişmiş Hesap statüsündeki üyelikler için yurt dışından ödeme alma limitleri tek seferlik olma koşulu ile 200 GBP / 250 EUR 'dur. İşlem limitlerinizi arttırmak isterseniz PeP Visa Kart başvurusunda bulunabilir ve kartınız size teslim edildikten sonra Premium Hesap statüsüne erişim sağlayabilirsiniz.
Kendinize ait oluşturmuş olduğunuz yurt dışı IBAN bilgilerini size transfer yapacak kişi / kurum ile paylaşmanız yeterlidir. Size para transferi yapacak kişi / kurumlar bu bilgileri kullanarak lokal transfer yapabileceklerdir. Tek seferlik yurt dışından para alma limitiniz günlük 200 GBP / 250 EUR 'dur. İşlem limitlerinizi yükseltmek için PeP Visa kart sahibi olmanız gerekmektedir.
Limit ve Hizmet ücretleri www.peple.com.tr/hizmet-ucretleri tablosunu detaylı inceleyebilirsiniz.
Avrupa Para Birimi Euro ve İngiliz Sterlini transferi yapabilirsiniz.
Evet, PeP TL hesabınızı kullanarak yurt dışına para gönderebilirsiniz. Yurt dışındaki alıcı bankanın uygulayacağı GBP / EUR çevirim kurunu şeffaf bir şekilde işlem anında görebilir, işleme onay vererek transfer işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Evet, PeP hesaplarınızda bulunan GBP ve EUR bakiyelerini yurt dışı para transferinde kullanabilirsiniz.
İngiltere (Birleşik Krallık) için yapılan para transferleri anlık olarak 7/24 gerçekleşmektedir.
Avrupa Birliğine yapılan para transferleri günlük olarak hafta içi mesai saatlerinde gerçekleşmektedir.
(*) Gönderilen tutar, gönderinin yapıldığı ülke, gönderilen döviz cinsi, gönderilen ülkedeki regülasyon, kimlik tespiti süreçleri, gönderilen ülkedeki çalışma saatleri, zaman dilimi farklılıkları gibi koşullara bağlı olarak gecikme veya hizmet verememe durumu söz konusu olabilir. İlave kısıtlamalar geçerli olabilir.
PeP online veya PeP mobil şube üzerinden işlem detaylarını ve hareketlerini takip edebilirsiniz. Dilerseniz 0850 450 50 40 PeP Müşteri Hizmetleri’ni arayarak da işlem detayları ve hareketleri hakkında bilgi alabilirsiniz.
Tutar anında hesaba aktarılacağı için işlemde bir hata olduğunu düşünüyorsanız 0850 450 5040 Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.
Yurt dışından gönderilen transferlerin kendi hesabınıza geçebilmesi için PeP üyeliğinize bağlı bir döviz hesabı oluşturmanız gereklidir. PeP İnternet şubesine giriş yaparak Hesaplarım -> Yurtdışı IBAN Oluşturma menüsünden hızlıca hesabınızı oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz hesap bilgilerini gönderici ile paylaşarak, göndericinin PeP hesabınıza transferi gerçekleştirmesini sağlayabilirsiniz. Gelen transferleri PeP mobil veya PeP İnternet şubemizden takip edebilirsiniz.
PeP GBP, EUR ve USD cüzdan hesaplarınızda bulunan bakiyelerinizi PeP Visa Kart sahibi olarak belirtilen işlem limitleriniz dahilinde; Fiziksel/İnternet alışverişlerinizde kullanabilir, Halkbank ATM'lerinden nakit çekim işlem ücreti ödemeden çekebilirsiniz. Halkbank ATM'leri dışındaki tüm yurt içi ve yurt dışı banka ATM’lerinde ise Hizmet Ücretleri tablosunda belirtilen ücretler dahilinde işlem yapabilirsiniz.
Ayrıca Türkiye’deki bankalarda bulunan kendi adınıza ait Türk Lirası hesaplarınıza para transferi yapabilirsiniz. Döviz cüzdan hesaplarınızdan yapılacak para transferi işlemlerinizde çevrim işleminde hesaplanan kur oranı anlık olup işlem anında şeffaf bir şekilde onayınıza sunulmaktadır. İşlemleriniz Resmi tatiller hariç hafta içi EFT saatlerinde 9:00-16:30 arasında yapılmaktadır.
PeP Döviz hesaplarınızı, TL olarak Türkiye’deki bankalarda kendi adınıza ait hesaplara alabilirsiniz. Döviz hesaplarınızdan Türkiye’deki bankalarda kendi adınıza bulunan döviz hesaplarınıza para transferi yapılmamaktadır.
İlk para transferi işleminizden sonra hizmet almaya devam etmek istiyorsanız PeP Visa karta sahip olmanız gerekmektedir. PeP Mobil uygulama veya Online şubesinden ücretsiz olarak PeP Kart başvurusu yapabilirsiniz. Kartınız ortalama 7 iş gününde teslim edilecektir. PeP Visa kartınızı teslim aldıktan sonra işlemlerinize devam edebilirsiniz.
Limitler www.peple.com.tr/limitler tablosunda belirtilen işlem tutarlarının üzerinde işlem yaptıysanız veya ikinci defa para transferi almak istiyorsanız gelen para hesabınıza aktarılamaz. İşlem öncesinde PeP Visa kart sahibi olmanız gerekmektedir. PeP Mobil uygulama veya Online şubesinden ücretsiz olarak kart başvurusu yapabilirsiniz. Kartınız ortalama 7 iş gününde teslim edilecektir. PeP Visa kartınızı teslim aldıktan sonra işlemlerinize devam edebilirsiniz.
Alıcı kişinin PeP üyesi ve yurt dışı IBAN hesabının olması yeterli. Avrupa Birliği ve/veya İngiltere’deki bankalardan PeP hesabına para gönderebilirsiniz.
Şu an için yalnızca yurt dışına GBP ve EUR cinsinden para gönderebilir / alabilirsiniz.
Yurt dışında yapacağınız alışverişleriniz ve nakit çekim işlemlerinizde PeP üyeliğinizdeki Türk Lirası hesabınızdan işlem yapılmaktadır. Yapmış olduğunuz kartlı alışverişlerinizde kur avantajı sağlamaktayız. İşlem anında oluşabilecek en avantajlı kurları sizlere sunmaya çalışmaktayız.
Nakit çekim işlemlerinizde ise yurt dışında Visa kartı kabul eden tüm ATM’lerde yapacağınız 200 EURO ve üzeri (karşılığı diğer döviz kurları) para çekme işlemlerinizde tarafınıza herhangi bir ücret yansıtmamaktayız.
Fiziksel veya online alışverişlerinizde hafta sonu yapılan işlemlerde POS sahibi bankanın takas işlemini göndermesi birkaç gün alabilmektedir, bu sebeple ilgili işlem yurt dışı kuruluşlardan takas işlemine gelene kadar işleminiz bekleyen işlem statüsünde bulunmaktadır. Bekleyen işlem statüsünde olan işlemlerin kur çevirimleri geçici olarak işlem kurundan daha yüksek gözükebilir, genel olarak ilk iş günü ilk işlem tutarı yurt dışı takasından geldikten sonra bekleyen statüsünden çıkarken işlem kuru da buna paralel olarak düşerek hesabınıza yansıyacaktır.
PeP online veya PeP mobil şubede yer alan "Parolamı Unuttum" linkini tıklayarak 6 haneli, rakamdan oluşan ve ardışık olmayan yeni parolanızı oluşturabilirsiniz. Parolanızı değiştirmek için kayıtlı cep telefonunuza SMS gönderilecektir.
PeP hesabınıza kendinize ait bir banka hesabından EFT / Havale ile minimum 1 TL yükleme yaparak Gelişmiş Kullanıcı statüsünü kazanabilirsiniz.
PeP Visa kart sahibi olmanız halinde premium kullanıcı statüsüne ulaşarak günlük, aylık ve yıllık işlem limitlerinizi arttırabilirsiniz. PeP online veya PeP mobil şubeden giriş yaparak hızlıca yeni kart başvuru talebinizi iletebilirsiniz.
PeP, 6493 sayılı yasa kapsamında kurulmuş bir elektronik para kuruluşudur. Bağlı olduğumuz yasalar gereği hesabın gerçekten size ait olduğunu doğrulamaya ihtiyacımız bulunmaktadır.
PeP, kişisel bilgilerini en ileri güvenlik yöntemleriyle korur ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince asla üçüncü kişilerle paylaşmaz.
Online uygulamaya giriş için kullanılan tek kullanımlık şifreler, sistemimizde kayıtlı cep telefon numaranıza SMS olarak gönderildiği için telefon numarası değişikliklerini vakit kaybetmeden 0850 450 5040 numaralı müşteri hizmetlerimize bildirmeli ve telefon numarası güncellemesi yaptırmalısınız.
PeP İnternet şube veya mobil uygulamasına giriş yaparak kartlarım menüsü üzerinden ücretsiz yeni kart başvurusu talebinizi oluşturabilirsiniz.
Dilerseniz Opet istasyonları satış noktalarından veya Hepsiburada, N11 gibi anlaşmalı online alışveriş sitelerinden belirtilen kart ücretleri ile PeP Kart sahibi olabilirsiniz.
PeP Kart fiziksel karttır. Fiziksel POS, ATM ve PeP Döviz hesabı, yurt dışı para transferi işlemleri için gerekli olan bir karttır.
Sanal kart ise sadece sanal alışverişlerde kullanılabilen üyelik sonrası anında oluşturularak kullanılabilen bir Visa sanal kartıdır. İşlemlerinizin kesintisiz sürmesi, PeP’in tüm imkanlarından yararlanabilmek için PeP Visa fiziksel karta hemen başvurabilirsiniz.
Mevcut Kartımı ekle PeP TROY kartlarıyla işbirliği olan Kamusen Kart, PeP Troy Yakıt Kart, Doblo Team Kart gibi işbirliklerindeki kartların aktivasyonu için kullanılır.
Aynı şekilde Opet istasyonlarından veya veya Hepsiburada, N11 gibi anlaşmalı online alışveriş sitelerinden almış olduğunuz PeP Visa kartlarınızı da bu menüden ekleyerek aktif edebilirsiniz.
Eğer PeP kart başvurunuzu Mobil veya Online şubemizden yaptıysanız ve kartınız size kurye ile teslim edildi ise bu menu sizin için GEÇERLİ DEĞİLDİR. Kartlarım menüsünden kartınızı aktif edip kart şifrenizi oluşturarak kullanıma başlayabilirsiniz.
PeP online veya PeP mobil şube üzerinden başvurusu yapılan PeP Visa Kartların ücreti bulunmamaktadır. Kurye ile teslimat hizmeti ücretsiz gerçekleştirilmektedir.
PeP online veya PeP mobil şube üzerinden başvurusu yapılan PeP Visa Kartların kullanım ücreti bulunmamaktadır.
PeP Visa kart tüm dünyada geçerli, yurt dışındaki alışveriş ve ATM’lerde kur avantajları, ücretsiz ATM fırsatları sağlayan, yurt içinde ise PeP döviz hesaplarınızdan işlem yapabileceğiz, temassız özelliği olan chip’li karttır.
PeP Troy kart ise sadece yurt içinde işlem yapabilen, ticari işletmelerin indirimli akaryakıt kartlı olarak da kullanabildikleri manyetik şeritli karttır.
Kartınız ortalama 7 iş günü içerisinde adresine kurye ile teslim edilecektir. Kartınız ile birlikte gönderilen sözleşmeyi imzalamanız gereklidir. Bu yüzden yalnızca size teslim edilebilir.
PeP İnternet veya Mobil şubesine giriş yaparak Kartlarım menüsünde yer alan şifresini değiştirmek istediğiniz kartınızı seçin. Şifre değiştirme menüsüne giriş yaparak yeni belirleyeceğiniz 4 haneli kart şifrenizi oluşturabilirsiniz.
Üzgünüz, PeP Hesabınızdaki döviz hesaplarınızı sadece PeP Visa kart ve PeP Visa sanal kart ile kullanabilirsiniz.
PeP Sanal Kart; hesabınıza bağlı olarak açılan, kartın fiziki olarak bulunmadığı tüm e-ticaret alışverişlerinde kullanılabilen bir kart numarasıdır. Sanal Kart numarası talep anında üretilir, hemen kullanılabilir durumdadır ve tamamen ücretsizdir.
PeP müşterilerine özel her alışveriş sonrası numaraları değişen sanal kart ile alışverişlerde güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Bu sayede internette kart bilgilerinize %100 güvenlik sağlarsınız. Kart bilgilerinize işleminizden sonra geçerliliğini yitireceği internet ortamında bilgilerinize usulsüzce erişim sağlansa bile kart numaranız artık geçersizdir.
Bir takvim ayı içerisinde maksimum 50 adet değişen sanal kart numarası oluşturabilirsiniz.
Aynı anda 2 tane aktif sanal kartınız olabilir. Dilerseniz kartlarınızdan birini sabit numaralı sanal kart diğerini ise her alışverişte numarası değişen sanal kart olarak tanımlayabilirsiniz. Bir takvim ayı içerisinde maksimum 50 adet değişen sanal kart numarası oluşturabilirsiniz.
Ana menüden-> Kartlarım -> Sanal Kartınızı seçin -> Kart işlemleri -> Kart ayarları -> Her işlemden sonra kart numarası değişsin seçeneğini açarak aktif hale getirebilirsiniz.
PeP hesaplarına yüklemiş olduğunuz bakiyeleri PeP kartınızla ve PeP sanal kartınızla kullanabilirsiniz. Ayrıca kartınıza herhangi yükleme yapmanıza gerek yoktur. Kart ayarları menüsünde kartınızla kullanabileceğiniz işlem limitlerinizi değiştirebilirsiniz. Bu sayede hesabınızda bulunan bakiyelerinin tamamını veya bir kısmını kartınızla kullanabileceğinizi ayarlayarak hesabınızın tüm kontrolü sizin elinizde olur.
PeP Kart işlem limitlerini İşlem Limitleri www.peple.com.tr/limitler tablosunda detaylı inceleyebilirsiniz.
Temassız(şifresiz) işlem limiti, 18 Mart 2020 itibariyle 250 TL'dir.
Temassız özelliği olan PeP Visa Kart’ınız ile 250 TL’ye kadar olan işlemlerinizi temassız, bu tutar üzerindeki işlemlerinizi ise şifre girerek yapabilirsiniz.
PeP kartınızla yapmış olduğunuz işlemlerin tamamı size bildirilmektedir. Bu sayede hesabınızın tüm kontrolü elinizde olur, şüpheli bir işlemi anında tespit edebilirsiniz. İşlem bildirimlerinden haberdar olabilmek için PeP mobil uygulamanızda yer alan bildirim ayarlarını açık tutmayı unutmayın.
Şirketimiz Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı (PCI DSS) sertifikasına sahip olup, tüm kart bilgilerinizi güvenli ortamda saklamaktadır.
Uluslararası işlem itirazı kuralları gereği, işlem itirazı yazılı olarak iletilmelidir. İşlem itirazınızı harcama itiraz formunu doldurarak bize iletebilirsiniz. Harcama itiraz formuna erişmek için tıklayınız.
PeP hesabınızda kayıtlı cep telefonundan Müşteri Hizmetlerimizi arayarak hesabınızın kapatılmasını talep edebilirsiniz. Eğer hesabınızda bakiye varsa hesabınız kapatılmadan önce bakiyenizi çekmeniz ya da harcamanız gerekmektedir.
PeP Mobil uygulaması veya Online şubemiz üzerinden PeP üyesi olan veya olmayan sevdiklerinizden yalnızca cep telefonu numaralarını girerek para isteyebilirsiniz.
Hayır, PeP üyesi olmayan sevdiklerinizden de para isteyebilirsiniz.
Para iste ile PeP hesabınıza gönderilen tutarları yalnızca PeP Kartınız ile alışverişlerde kullanabilirsiniz.
Para iste ile PeP hesabınıza gönderilen tutarları yalnızca PeP Kartınız ile alışverişlerde kullanabilirsiniz.
PeP Troy kartlarımızın aynı zamanda yakıt kart özelliği bulunmaktadır. PeP TROY kartı kullanarak tüm OPET benzin istasyonlarında akaryakıt alışverişlerinizi indirimli yapabilirsiniz.
PeP yakıt kartınız ile akaryakıt alımları yapabilirsiniz. Otogaz alımlarında geçerli değildir.
Yakıt alımlarında sunmuş olduğumuz indirim oranları tamamen kişiye özel belirlenmektedir. İndirim oranları üyelerimizin yapmış olduğu yakıt alışverişi alışkanlığı başta olmak üzere birden fazla kritere göre sistem tarafından otomatik belirlenmektedir. Bu nedenle farklılık gösterebilir.
Üzgünüz! Yakıt kart hesabına yüklenen bakiyenin iadesi yapılamamaktadır. Yakıt kartınızda bulunan bakiyeniz ile Opet istasyonlarında yakıt alımı yapabilirsiniz.
Koalay.com aracığı ile Seyahat Sağlık (Vize Reddi Teminatı Dahil), Trafik-Kasko, Tamamlayıcı Sağlık sigortalarını bütçenize uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz.
Koalay.com anlaşmalı olduğu sigorta şirketlerinin sunduğu konut, dask, seyahat sağlık, kasko ve trafik sigortası tekliflerini, poliçe tutarlarını ve poliçe kapsamlarını çok kısa bir süre içerisinde tarayarak karşılaştırarak en uygun sigorta poliçesinin online satın alınmasını sağlayan sigorta brokeridir.
Sigorta şirketlerinin sunduğu sigortası tekliflerini, poliçe tutarlarını ve poliçe kapsamlarını çok kısa bir süre içerisinde tarayarak karşılaştırarak bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun teklifi arama işini sizin adınıza yaparak zamandan tasarruf etmenizi ve poliçenizi kolayca satın almanızı sağlayan iş ortağımız firmadır.
Ödeme adımında diğer banka kredi kartlarınız ile ödeme yapabilirsiniz.
Teklif ve poliçe işlemleriniz ile ilgili peple@koalay.com mail atabileceğiniz gibi 0(216) 570-08-72 telefon numarası ile, size özel çağrı merkezinden hafta içi 09.00-19.00 saatleri arasında bilgi ve destek alabilirsiniz.
Tüm sigorta hizmetleri Koalay Com Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. PeP ‘in Sigorta poliçelerinin satış ve satış sonrası işlemlerinde herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
Şuan için yalnızca Turkcell cep telefonu ve Superonline internet faturaları ödenmektedir.
Fatura ödemeleriniz yalnızca Türk Lirası hesabınız kullanılarak ödenmektedir.
Evet, müşteri deneyimi konusundaki iyileştirmelerimiz için çalışmalar başladık. Takipte kalın!